Tansu Biçer Atölyesi

Tansu Biçer Atölyesi

Oyuncuların herhangi bir auditiona hazırlanırken yaşadıkları sıkıntıları aşmak amacıyla çalışmalar yapılmaktadır. Bir auditiona girerken nelere dikkat etmek gerektiği, verilen metine nasıl yaklaşılacağı ve nasıl bir hazırlık yapılacağı üzerine çalışılmaktadır.

Devam
Saim Güveloğlu Atölyesi

Saim Güveloğlu Atölyesi

Yapılan atölye çalışmalarının temel amacı oyuncunun serbestçe oynamasının önündeki engelleri kaldırmaktır. Oyuncuya; maharet, taklit, kısa yollar ya da işe yarar ‘trickʼler öğretmekten ziyade kendi özgünlüğünü açığa çıkaracak egzersizlerle yardımcı olunmaya çalışılır. Sanford Meisnerʼin tekrar egzersizlerini merkeze alan programda yararlanılan diğer tiyatro insanları olarak Konstantin Stanislavski, Declan Donnellan, Mike Alfreds ve Judith Weston sayılabilir.

Devam
Heidi Puffer Atölyesi

Heidi Puffer Atölyesi

Linklater yöntemi doğuştan sahip olunan ses kapasitesinin kullanımı önündeki engelleri kaldırmayı hedefler. Amaç oyuncuya doğal sesini buldurmak, vokal potansiyelini tam olarak kullanmasında yardımcı olmaktır. Heidi Puffer bizzat Linklater'ın öğrencisi olmuş ses ve oyuncu koçudur. 2003'te Linklater Voice Teacher oldu. Almanya'da Folkwang Üniversitesi'nde eğitmenlik yapıyor.

Devam
Scott Williams Atölyesi

Scott Williams Atölyesi

1970ʼlerde Meisnerʼin öğrencisi oldu, tekniği bizzat Meisnerʼden öğrendi. Yaklaşık 35 yıldır İngiltereʼde ve dünyanın pek çok yerinde yönetmenlik ve eğitmenlik yapıyor.

Devam